Bivši premijerligaši podelili bodove

FUDBAL SPORT SPORT ZVORNIK

U duelu bivših premijerligaša fudbaleri Drine i Slavije podelili su bodove u Zvorniku. Nakon početnog ispitivanja snaga Drina je preuzela inicijativu, a prvi šut prema golu gostiju uputio je sa ivice šesnaesterca Ćulum u 25. minutu, ali je Butorović dobro postavljen i zaustavio njegov udarac. U 39. minutu Marković se oslobodio svojih čuvara i šutirao sa desetk metara iskosa sa leve strane, ali je Butorović odbranio. U 44. minutu domaći tim je stigao do vođstva kada je nakon prodora po desnoj strani i ubacivanja Majlovića, na drugoj stativi bio Ćulum koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Danijel Ćulum postiže prvi pogodak za Drinu

U 48. minutu Marković je izveo korner,  na  prvoj stativi najviši u skoku je bio Ćulum koji je glavom pogodio suprotni ugao i savladao nemoćnog Butorovića za vođtvo Drine od 2:0. Samo dva minuta kasnije Slavija je stigla do pogotka. Nakon kornera koji je sa leve strane izveo Antić na drugoj stativi najviši u skoku je bio Aleksandar Pušara čiji udarac glavom je na kratko zaustavio Bogićević, ali se lopta obdila pravo na nogu Bojaniću koji je sa pet metara poslao u mrežu domaćih. U 70. minutu Nemanja Pušara je ušao u šesnaesterac Drine i iz povoljne prilike sa desetak metara iskosa sa leve strane uputio nešto između šuta i centaršuta, pa je dobra prilika za goste otišla u nepovrat.

Rade Bojanić strelac pogotka za Slaviju

U 89. minutu nakon karambola i smušene reakcije odbrane Drine lopta je došla do Aleksandra Pušare koji je sa desetak metara poslao u mrežu, te tako doneo zaslužen bod svom timu.

DRINA – SLAVIJA

2 : 2 (1 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7. Strelci: Ćulum u 44. i 48. minutu za Drinu, Bojanić u 50. i A.Pušara u 89. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: A.Pušar (Slavija)

DRINA: Bogićević , Majlović, Musić (od 46. Kostić), Vasiljević, Krstić(od 68. Vasić -), Kikić, Marković, Damjanović(od 59. Nikolić), Jokić, Molerović, Ćulum.

SLAVIJA: Butorović(od 50. Nedžibović) N.Pušara, T.Lalović, Stojanović, Parađina, Bojanić, Antić, Babić, M.Lalović, Minić, A.Pušara.