Drina poražena u Etno selu Stanišići

FUDBAL SPORT SPORT ZVORNIK

Na gostovanju novom prvaku Republike Srpske ekipi Zvijezde 09 fudbaleri Drine doživeli su poraz rezultatom 2:1. Zvorničani su odigrali kvalitetan meč u kome su prvi stigli do vođstva u 13. minutu nakon dobre akcije lopta je stigla do Ćuluma koji je šutirao sa ivice šesnaesterca i uz pomoć stative matirao golmana Lakića. U 29. minutu šut Krajišnika je odbranio Bogićević.

Samo minutu kasnije golman Drine Bogićević je katarstrofalno pogrešio i isustio loptu u srcu svog šesnaesterca, poklon je iskoristio Makarić koji je sa desetak metara ,,otpadak“ pospremio  u mrežu. U 33. minutu Krajišnik je ponovo bio u dobroj situaciji da savlada Bogićevića, međutim golman gostiju je još jednom bio uspešniji. U nastavku meča domaća ekipa je krenula još ofanzivnije, a šuteve Krajišnika, Tripkovića i Makarića zaustavio je Bogićević. U 68. minutu ,,rezervista“ Filipović je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca poneo je nekoliko koraka i onda rezantnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio kontraugao za ispostaviće se pobedu domaćeg tima.

ZVIJEZDA 09 – DRINA

2 : 1 (1 : 1)

ETNO SELO STANIŠIĆI – Stadion Zvijezde 09. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Docić (Banjaluka). Strelci: Makarić u 30. i Filipović u 68. minutu za Zvijezdu 09, Ćulum u 13. minutu za Drinu. Žuti kartoni: Filipović, Tripković (Zvijezda 09).

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Mazić, Arnautović, Mahmutović (od 65. Asentić), Krajišnik (od 78. Parmaković), Huseinbašić, Zlatković (od 59. Filipović), Makarić, Tojčić, Tripković.

DRINA: Bogićević, Majlović, Musić, Vasiljević, Krstić, Damjanović (od 60. Vasić), Marković (od 70. Alić), Stupar (od 46. Stevanović ), Jokić, Molerović, Ćulum.