Drina osvojila bod u Prijedoru

FUDBAL SPORT SPORT ZVORNIK

Stupar pogodio remi protiv Rudara

Fudbaleri Drine u derbiju 2. kola Lige za prvaka Republike Srpske odigrali su nerešeno 1:1 protiv Rudara u Prijedoru. Zvorničani su na ovom susretu nastupili desetkovni zbog povreda i kartona, a u zvaničnom protokolu našla su se imena šesnaest igrača od čega su trojica golmana, pa ovaj rezultat zbog toga dodatno dobija na značaju. Jedini pogodak za zvorničkog prvoligaša postigao je Slađan Stupar u 27. minutu posle odlično izvedenog kontranapada.

Strelac gola za Drinu Slađan Stupar (beli dres)

U 73. minutu Marković je zbog prekršaja na sredini terena dobio drugi žuti karton i morao je na tuširanje pre vremena. Brojčanu nadmoć domaći sastav je krunisao pogotkom u 77. minutu kda j Lolić pogodio mrežu udarcem sa 25 metara. Zbog odugovlačenja sudija Slavooljub Gogić iz Istočnog Sarajeva je u 78. minutu pokazao drugi žuti karton golmanu Drine Vićiću, pa su Zvorničani u poslednjih petnaestak minuta igrali sa dva igrača manje. Bez obzira na to uspeli su da sačuvaju svoju mrežu i zasluženo osvoje bod.

Slađan Stupar (beli dres)

Ovaj remi na najbolji mogući način iskoristili su fudbaleri Zvijezde 09 koji nakon gostujuće pobede u Janji protiv Podrinja zauzimaju prvo mesto na tabeli sa četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Rudar.

RUDAR – DRINA

1 : 1 (0 : 1)

PRIJEDOR – Gradski stadion. Gledalaca: 250. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Strelci: Lolić u 77. minutu za Rudar, Stupar u 27. minutu za Drinu. Žuti kartoni: Petrović, Šakić (Rudar), Molerović, Jokić, Dragutinović, Stupar (Drina). Crveni kartoni: Nvica Marković u 73. i Jovan Vićić u 78. minutu (Drina).

RUDAR: Hamzabegović, Petrović, Jakupović, Lolić, Vojinovć (od 57. Ćatić), Pekija (od 68. Šakić), Pecelj (od 85. Kukić), Jaćimović, Gavranovič, Jandrič, Dekić.

DRINA: Vićić, Majlović, Ćulum,  Krstić (od 52. Damjanović), Stjepanović (od 78. Bogićević), Marković, Stupar (od 90. Simić), Dragutinović, Jokić, Mostić, Molerović.