Drina poražena u Prijedoru

FUDBAL SPORT SPORT ZVORNIK

Fudbaleri Drine doživeli su poraz rezultatom 1:0 u derbiju 21. kola Prve lige RS protiv Rudara u Prijedoru i na taj način se praktično oprostili od borbe za titulu. Zvorničani su tokom celog susreta bili ravnopravan rival i nisu dozvoljavali domaćinu da ugrozi njihov gol sve do sredine drugog poluvremena kada je Jakupović sa ivice peterca pogodio prečku. U 69. minutu glavni sudija Milan Docić je nakon jednog starta Kikića nad Vojinovićem prestrogo dosudio jedanaesterac. Najstrožiju kaznu izveo je Jakupović, golman Drine Bogićević odbranio, ali je Docić ponovio kazneni udarac zbog navodnog preranog ulaska Vasiljevića u kazneni prostor. U ponovljenom izvođenju jedanaesterca Jakupović je bio uspešniji od Bogićevića i savladao za ispostaviće se konačnih 1:0.

U poslednjem kolu regularnog dela šampionata Drina, koja je obezbedila plasman u plej-of, pred svojim navijačima dočekuje Slobodu iz Mrkonjić Grada.