Drina ubedljiva protiv Dobojlija

FUDBAL SPORT

Fudbaleri Drine iz Zvornika ostvarili su ubedljiv trijumf pred svojim navijačima protiv ekipe Sloge iz Doboja rezultatom 4:1. U prvih dvadesetak minuta viđena je nepovezana igra sa obe strane, a onda je u 29. minutu nakon greške odbrane gostiju lopta došla do Avdića koji lako pogađa mrežu golmana Matovića.

Samo minut kasnije viđena je lepa akcija domaćih po levoj strani kada je povratnu loptu na ivici šesnaesterca dobio Dragutinović koji je preciznim udarcem šalje u levi donji ugao Matovićevog gola.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu, domaći su došli do 3:0, a gol je nakon duplog pasa sa Avdićem po levoj starni, sa nekih desetak metara, postigao rezervista Marković. Gol utehe za Slogu postigao je Radovanović u 55. minutu nakon centaršuta Gavrića.

Konačan reuzltat postavio je rezervista Damjanović u 77. minutu kada je dobro ispratio akciju saigrača i odlično reagovao na kvalitetan centršut, te glavom sa pet metara matirao Jukića, rezervistu na golu Dobojlija.

PRVA LIGA RS

DRINA – SLOGA (D)

4:1 (2 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Stojan Vukota (Gradiška) 7. Strelci: Avdić u 29, Dragutinović u 30, Marković u 52. i Damjanović u 77. za Drinu, a Radovanović u 55. za Slogu. Žuti kartoni: Dragutinović, Marković, Krstić, Vasić (Drina), Ristić (Sloga).

DRINA: Vićić 7, Majlović 7, Vasiljević 7,5, Krstić 6,5 (od 46. Marković 7), Dukić 7, Stupar 7, Dragutinović 7 (od 46. Damjanović 7), Jokić 7, Molerović 7, Vasić 6,5 (od 64. Kikić -), Avdić 7,5.

SLOGA (D): Matović 5,5 (od 37. Jukić 5), Hadžimujić 5, Subašić 6, Gavrić 5,5, Lukić 5 (od 52. Lazić 5) , Blagojević 5,5 ( od 55. Andrić 5), Ivešić 5, Čebić 5, Aličić 5,5, Radovanović 5,5, Ristić 5.

Igrač utakmice: Edin Avdić 7,5 (Drina).