Neuspešan vikend za odbojkaše i košarkaše

OSTALI SPORTOVI SPORT SPORT ZVORNIK

Iza nas je još jedan sportski vikend koji je je bio veoma važan za zvorničke sportiste, ali po ostvarenim rezultatima neće ostati u lepom sećanju za odbojkaše i košarkaše.

U revanšu polufinala plej-ofa za odbojkaše Drina je na gostovanju poražena protiv Ljubinja rezultatom 3:1, pa je zbog lošijeg poen količnika tim iz Hercegovine ostvario plasman u finale. U četvrtom setu viđena je prava drama, jer je Drina imala veliku priliku da taj deo meča reši u svoju korist i ostvari prolaz dalje, ali uz ogromnu sudijsku pomoć Ljubinje je slavilo rezultatom 28:26.

Odbojkaši Drine

Košarkaši OKK Drina Princip u 19. kolu Prve lige RS poraženi su Višegradu od Varde rezultatom 80:73. Bez obzira na ovaj poraz košarkaši ovog kluba su ispunili sve zacrtane ciljeve i izborili opstanak u prvoligaškom društvu.

U poslednjem kolu Druge lige RS – grupa  Centar košarkaši Zvornik Basketa poraženi su u Bijeljini od ekipe budućnosti rezultato 82:78 u meču koji je direktno odlučivao o putniku u doigravanje za plasman u Prvu ligu RS. Ekipa Zvornik Basketa je u prvom delu meča imala prednost od 16 poena, ali se na odmor otišlo sa šest razlike za Zvorničane. Domaći tim je prvi put u vođstvo na meču došao u 37. minutu i na kraju slavio pobedu. U timu Zvornik Basketa Darko Hajduković je postigao 25, dok je Dane Mekić uknjižio 19 poena.

Rukometaši Drine u prvom prolećnom kolu gostovali su u Banjaluci gde su poraženi protiv ekipe Mladosti rezultatom 26:23. U toku zimske pauze Drina je značajno pojačala igrački kadar, pa se očekuje da u nastavku sezone ostvari plasman u sredinu tabele sa trenutno desete pozicije koju zauzima.

Nakon odlaganja početka prolećnog dela šampionata fudbaleri Drine su odigrali kontrolni susret protiv Sloge iz Gornjeg Crnjelova i ostvarili trijumf rezultatom 2:0. Strelci za Drinu bili su Slađan Stupar i Novica Marković, a u subotu na prolećnoj premijeri izabranike Veljka Cvijetinovića očekuje duel protiv Željezničara u Banjaluci.

Šef stručnog štaba Drine Veljko Cvijetinović zadovoljan formom

Svoje pripremne mečeve odigrali su i niželigaši,  a Radnički iz Karakaja je savladao Tabance rezultatom 2:0, a meč je obeležio prelep pogodak iz slobodnog udarca  kapitena Radničkog Radomira Jeremića.

Radomir Jeremić (plavi dres)

U prijateljskom meču koji je odigran u Šekovićima domaća ekipa OFK Šekovići i OFK Trnovica odigrali su nerešeno 1:1.

Na završnom mitingu Vojvodine atletičar Zvornika Alesandro Manojlović osvojio je prvo mesto u trci na 60 metara sa preponama rezultatom 8,74 sekundi.

Takmičari Tekvondo kluba ,,Zvornik” na ,,Omega Kupu Beograda” osvojili su pet medalja. Zlatnim odličjima okitili su se Zorana Sandić i Uroš Mihajlović, srebro je osvojila Nikolina Čonjić, dok su Nikola Rosuljaš i Stefan Mitrović osvojili bronzane medalje. Već ovog vikenda tekvondoisti Zvornika nastupaju na prvenstvu BiH koje će biti održano u Brčkom.

Džudista ,,Srpskog Sokola” Bogdan Vuković učestvovao je na Kupu Evrope koji je održan u Zagrebu. Poražen je u prvom kolu od predstavnika Nemačke Volfera Jasona na zlatni bod.

Odbojkašice Drine u pionirskoj konkurenciji nemaju milosti prema svojim protivnicama, a ovog vikenda savladale su ekipu Sokoca rezultatom 3:0. Zanimljivo je da u dosadašnjem toku šampionata pionirke Drine nisu izgubile nijedan set.