U 17. kolu Prve košarkaške lige RS ekipa „Drina Princip“ savladala KK „Prijedor“

KOŠARKA ZVORNIK

Bodovi opstanka za Zvorničane

DRINA PRINCIP – PRIJEDOR  58:53

/12:15, 19:14, 12:12, 15:12/

Dvorana: KSC. Gledalaca:100. Sudije: Aleksandar Vuruna /Aleksandrovac/, Dario Damjanović /Banja Luka/ i Miloš Vujinić /Laktaši/

DRINA PRINCIP : Jović 6, Sekulić, Zekanović 16 /četiri trojke/, Tijanić 5, Kosorić, Matić 3, Gavrić 14 /3 trojke/, Alić, Savanović 8, /dvije trojke/, Gajić, Reljić 6. Trener: Igor Krajišnik.

PRIJEDOR: Blaž 3, Rajković 6, Damjanović 7, Todorović, Stakić 19, Vuković 3, Bilanović 2, Modrić, Metić 2, Kelečević 11. Trener: Danilo Palalić.

Ekipa „Drina Princip“, u 17. kolu Prve lige Republike Srpske, savladala je tim KK „Prijedora” , rezultatom 58:53 i tako pet kola prije kraja prvenstva najvjerovatnije obezbijedila opstanak u ligi.

Iako oslabljeni, bez centara Gorana Kovačevića i Miloša Kolakovića, Zvorničani su velikom borbom, uknjižili nove bodove. Nakon 17. kola „Drina Princip“ ima sedam pobjeda i 10 poraza, dvije pobjede više od Slavije, odnosno tri od Prijedora.

Utakmica nije dobro počela za Zvorničane jer su nakon vođstva od 4:0, dozvolili protivniku seriju od 12:0. Na kraju prve četvrtine, trojkom Aleksandra Zekanovića bilo je 12:15. U drugoj četvrtini raspucali su se i kapiten Savanović, te  su se Gavrić i Tijanić pridružili Zekanoviću, pa su Zvorničani prvo poluvrijeme završili sa 31:29. U trećoj četvrtini bilo je neriješeno 12:12 pa je taj dio igre završen 43:41 za domaćina .

Gosti se nisu predavali te su na minut prije kraja izjednačili na 53:53. Na 33 sekunde prije kraja, Gavrić je bio uspješan sa linije za slobodna bacanja, a Zekanović je to isto učinio na samom kraju utakmice pa je rezultat na kraju glasio 58:53 za Zvorničane.

– Voema sam ponosan na svoje igrače, kako su se borili i zadovoljan pobjedom koju smo ostvarili igrajući bez nekoliko standardnih igrača. Mislim da smo ovom pobjedom osigurali ostanak u ligi – rekao nam je Igor Krajišnik, trener ekipe „Drina Princip“.