Drina Princip bolja od Slavije

KOŠARKA SPORT SPORT ZVORNIK

U 12. kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske

Košarkaši Drina-Princip, savladali su u 12. kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske, ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 79:75 (16:15, 28:22, 17:17, 18:21). Domaći su bolje otvorili utakmicu nakon vođstva gostiju od 2:0, najviše zahvaljujući trojkama Gorana Kovačevića i Srđana Gavrića, prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 16:15.

U drugoj četvrtini najbolji igrači domaće ekipe su ponovo u centru pažnje i ovaj dio igre dobija Drina-Princip sa 28:22.

Treća četvrtina završila se neiješeno 17:17, a najveća neizvjesnost viđena je u posljednjoj dionici meča. Domaći su ušli sa prednošću od 61:54,te na tri minuta do kraja stigli do 75:61. Gosti se nisu predavali i serijom od 14:4 ublažili su poraz na pristojnih 79:75.

Najefikasniji u ekipi Drina-Princip bio je Goran Kovačević sa 32 poena. Srđan Gavrić je dodao 18, dok je  Aleksandar Zekanović postigao 15 koševa.

Domaća ekipa stigla je do četvrte pobjede u prvenstvu i do sedmog mjesta na tabeli.