Liverpul poslije Evrope pokorio i svijet

FUDBAL

Fudbaleri Liverpula savladali su u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Kataru ekipu Flamenga sa 1:0. Poslije 120 minuta drame trofej redsima donio je strijelac jedinog pogotka na meču Roberto Firmino u 9. minutu prvog produžetka.

Liverpul je tako kompletirao sjajnu godinu osvajanjem i Lige šampiona, a na putu je da ove sezone dođe i do dugo čekane Premijer lige.

Utakmica je regularnom toku završena bez golova. U devetom minutu prvog nastavka Sadio Mane i Roberto Firmino izveli su munjevitu kontru i konačno savladali sjajnog golana Flamenga Dijega Alveša.

Tim sa Enfilda mogao je do pobjede i u samom finišu regularnog dijela meča kada je sudija Al-Jašim iz Katara prvo dosudio penal nakon što je Farinja srušio Manea, ali je nakon gledanja snimka promijenio odluku.

Engleski tim se ovom pobjedom revanširao Flamengu za poraz 1981. godine u meču tadašnjeg Interkontinentalnog kupa – 3:0.

Liverul je osvojio 62. trofej u svojoj bogatoj istoriji.

Treće mjesto osvojio je prvak Sjeverne i Srednje Amerike Monterej koji je poslije boljeg izvođenja penala svladao prvaka Azije Al Hilal sa ukupnih 6:5.

(Izvor: rts.rs)