TK Srpski Soko na Međunarodnom turniru u Solunu – Osvojeno osam medalja

BORILAČKI SPORTOVI

TK Srpski Soko na Međunarodnom turniru u Solunu

Osvojeno osam medalja

U Solunu je od 14. do 15. decembra održan Međunarodni turnir u tekvondou pod naziviom King of tekvondo, koji se smatra najjačim klupskim turnirom u svijetu u veziji ITF – Internacionalne tekvondo federacije. Na turniru je učestvovalo 1.350 takmičara iz 14 zemalja.

Kao i prethodnih, tako je i ove godine, učešće na ovom prestižnom turniru uzelo i 15 članova tekvondo kluba Srpski Soko, koji su osvojili osam medalja. Pored takmičara, na turniru je iz zvorničkog kluba, učestvovao i trener Igor Tadić i kao sudija Miljan Ćosić.

Marija Đurić je osvajanjem prvog mjesta i zlatne medalje u foramama postigla najveći uspjeh. Drugo mjesto u borbama osvojili su Anđela Batić i Ratko Šavija, a u formama drugi je bio Petar Kusmuk.

Treće mjesta u borbama zauzeli su Milica Mijatović i Đorđe Krstić, a u formama Anđela Ristanović i Boris Kusmuk.

Ovim su takmičari dostojno reprezentovali sebe i klub, ali i grad Zvornik.

– Do kraja godine planiramo polaganje za učenička zvanja, podjelu novogodišnjih paketića i završnu žurku kada ćemo se  kao uprava zahvaliti najuspješnijim članovima u ovoj godini na postignutim rezultatima – saopšteno je iz kluba.