Drina u komšijskom derbiju uspješnija od Milića

FUDBAL SPORT

U komšijskom derbiju koji je odigran na Gradskom stadionu u Zvorniku fudbaleri Drine su savladali ekipu Milića sa 2:1. Domaći sastav pokazao više od gostiju iz Milića koji su se predstavili u jednom dobrom i izdanju i pokazali da nisu slučajno u vrhu tabele Druge lige RS – grupa Istok.

U 7. minutu Erić je ubacio sa leve strane, a na loptu je natrčao Vasić koji je šutirao sa desetak metara, međutim Radovanović je izblokirao njegov udarac. Četiri minuta kasnije Vasić je izveo korner i kratko dodao loptu do Pljevaljčića  koji je pronašao Jokića na ivici šesnaesterca, ali štoper Drine je šutirao preko gola. Veliku priliku imala je Drina u 26. minutu kada je Mitrović idealno uposlio Damjanovića koji je izašao sam ispred Đorđića, ali umesto udarca odlučio se za nesebično dodavanje Spasojeviću što su gosti iskoristili i sprečili pogodak. Nakon toga pokušali su Spasojević i Damjanović da savladaju Đorđića, ali nisu bili precizni.

Posle neiskorištenih prilika domaće je stigla kazna u 35. minutu. Aut sa desne strane u visini šesnaesterca Drine izveo je Jolović, najviši u skoku na ivici peterca bio je Dušan Ćirković koji je glavom pogodio dalji ugao i savladao Todorovića za vođstvo Milićana.

Samo dva minuta su gosti imali prednost, jer je u 38. minutu Drina stigla do izjednačenja. Slobodan udarac sa 25 metara izveo je Ilić koji je prebacio živi zid i majstorski pogodio desni ugao gostujućeg gola.

U 45. minutu Damjanović je prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac gde je loptu prihvatio Ilić koji je slabo šutirao sa petnaestak metara.

U nastavku Drina je krenula još ofanzivnije, međutim dobre prilike nisu iskoristili Damjanović i Ilić, a u 60. minutu priliku za goste je imao Marinković koji je šutirao glavom pored istrčalog Todorovića preko gola.

U 62. minutu Radovan Vasić postiže pogodak i donosi prednost Drini. Vezista Drine je prihvatio loptu na tridesetak metara, krenu par koraka prema golu Milića i preciznima udarcem pogodio desni ugao gostujućeg gola.

U 72. minutu posle prave majstorije Vasića koji je prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac, lopta je došla do Damjanovića koji je izašao sam pred Đorđića, ali je golman gostiju bio uspešniji.

Poslednju priliku na meču imao je Boričić koji je šutirao sa ivice šesnaesterca preko gola.

Posle ove pobede Drina se učvrstila na drugom mestu drugoligaške tabele sa četiri boda zaostatka za vodećim Leotarom.

DRINA – MILIĆI

2 : 1 (1 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Marko Domazet (I.Sarajevo). Strelci: Ilić u 38. i Vasić u 62. minutu za Drinu, Ćirković u 35. minutu za Miliće. Žuti kartoni: Erić, Milošević, Mitrović (Drina), Borić, Ružičić, Jolović (Milići).

DRINA: Todorović, Erić, Vasiljević, Milošević, Ilić, Mitrović, Damjanović, Jokić, Pljevaljčić (od 62. Trifković), Spasojević (od 46. Boričić), Vasić.

MILIĆI: Đorđić, Borić, Petrović, Vidović, D.Ćirković, Ružičić, Marinković, N.Ćirković, Đurić, Jolović, Radovanović.