Težak poraz rukometaša Drine u meču sa Gračanicom

OSTALI SPORTOVI SPORT ZVORNIK

Rukometaši Drine su na premijeri pred zvorničkom publikom u Premijer ligi BiH doživeli težak poraz u meču protiv Gračanice, a rezultat na kraju susreta bio 35:17 za gostujući sastav.

Već nakon pet uvodnih minuta gosti iz Gračanice imali su prednost od 5:0 i već tada je bilo jasno da domaći tim samo čudo može spasiti od poraza. Sredinom prvog poluvremena Gračanica je stigla do prednosti od deset golova razlike, a rezultat posle trideset minuta igre bio je 17:7.

U nastavak meča bolje ulazi gostujući sastav koji povećava svoju prednost. Nerešiva enigma u drugom delu susreta za domaći sastav bio je gostujući golman Pejčinović koji je sakupio 11 odbrana. Rezultat na kraju susreta bio je 35:17 u korist gostujućeg sastava. U narednom kolu ekipa Drine gostuje u Goraždu gde će pokušati da osvoji prve bodove u povratničkoj sezoni među premijerligaške timove.

DRINA – GRAČANICA

17 : 35 (7 : 17)

ZVORNIK – Dvorana: RSC Zvornik. Gledalaca: 350. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Fuad Hadžić (Sarajevo). Isključenja: Drina 14 minuta, Gračanica 14 minuta. Sedmerci: Drina 3(2), Gračanica 4(4).

DRINA: Govedarica (2 odbrane), Hrustić 1, Spasojević, Joković, Vukojčić 3, Marković 1, Vidaković 1, Čvorić 1, Ivanović 1, Mijatović, Mitrović 6, Ćosić, Đerić (2 odbrane), Cvijić 2, Hajdarević 1, Janković (6 odbrana).

GRAČANICA: Đ.Bosić (7 odbrana), Šahdanović 4, Tomić 2, B.Bosić 6, Šestan, Radičević, Tufekčić 1, Ćuzović 8, Mehmedović 3, Džinović 4, Pejčinović (11 odbrana), Živanov 4, Đogić, Dželilović 1, Musić 2, Suša.