Rukometaši Srbije preživeli dramu sa Švajcarcima i plasirali se na EP

OSTALI SPORTOVI SPORT SPORT

Orlovi su u Novom Sadu u sjajnom ambijentu slavili protiv Švajcarske sa 32:31 i ostvarili plasman na kontinentalni šampionat.

Srbija je u dramatičnom meču slavila protiv Švajcarske sa 32:31 i na taj način obezbedila je plasman na Evropsko prvenstvo koje će biti održano u Norveškoj, Švedskoj i Austriji od 9. do 26. januara 2020. godine.

Deset minuta pre kraja Srbija je vodila sa četiri gola viška (26:22), u nekoliko navrata imala je i „plus pet”, ali očigledno bez drame nije moglo.

Švajcarci su čak uspeli da preokrenu i povedu sa 31:30, ali je Srbija najpre izjednačila, a potom golom Zelenovića obezbedila i veliki trijumf.

Srbija – Švajcarska

32:31 (19:17)
Dvorana: „SPENS”. Gledalaca: 6.000. Sudije: Zigmars i Renars (Letonija). Sedmrci: Srbija 2 (2), Švajcarska 4 (2). Isključenja: Srbija 6, Švajcarska 14 minuta.
SRBIJA: Pušica, Vujić 3, Crnoglavac 7, Pešić 1, Radivojević 8 (2), N. Ilić 1, Mošić, V. Ilić 1, Nikolić 1, Kukić 6, Zelenović 2, Sretenović 1, Marsenić 1, Ivanišević (3 odbrane), Stanković, Milosavljev (6 odbrana, 2 sedmerca).
ŠVAJCARSKA: Šmid 6, Majster 2, Rubin 2, Tinovski 6, Švajlen, Lir 4 (2), Sidorovic 2, Fon Dešvinden, Remi 3, Portner (4 odbrane), Kutel 4, Maroš 2, Tominec, Mihleman, Bringolf, Novak.

izvor:sportskizurnal