Srbi prvaci evropskog prvenstva u robotici – Bratunčanin Želimir Trišić dio ekipe pobjednika

BRATUNAC MA Izdvojena SVIJET

Srbi prvaci evropskog prvenstva u robotici

Bratunčanin Želimir Trišić dio ekipe pobjednika

Studenti Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu osvojili su prvo mjesto na Evropskom prvenstvu u robotici „Eurobot 2019”, održanom u Francuskoj protekle subote. Tim su činili studenti četvrte godine Mehatronike, a među njima je bio i Bratunčanin Želimir Trišić.

Nakon pet takmičarskih rundi, oni su se plasirali u razigravanje, plej of, sa još sedam timova. U finalnom meču naš tim pobijedio je ruski tim Reset sa Skolteč kosmičkog centra, Instituta za nauku i tehnologiju iz Moskve i time osvojio „Eurobot 2019“.

Takmičenje je okupilo 33 tima iz 16 zemalja Evrope, Afrike, Azije i Sjeverne Amerike. Srbiju su predstavljala tri tima koja su pobijedila na Nacionalnom takmičenju: PMG robotiks, Memristor i Proboteh sa Fakulteta tehničkih nauka.

(Izvor: 021.rs, despotovina.info)