Pionirke OK Drina šampionke BiH!

MA Izdvojena OSTALI SPORTOVI

Pionirke Drine nove su šampionke BiH! One su u finalnom meču turnira, koji je održan u Zvorniku, bile bolje od ekipe Inove iz Banjaluke i pobijedile ih rezultatom 3:2 u setovima, odnosno 25:16, 17:25, 25:18, 22:25, 16:14.

Drina je do pobjede došla u neizvjesnom meču punom preokreta. Prvi set su domaće dobile relativno lako, a isto tako izgubile drugi set. U trećem je ponovljena igra iz prvog te su Zvorničanke povele sa 2:1. U četvrtom setu gošće su opet povele, domaće stizale prednost, u jednom trenutku i preokrenule rezultat, ali su Banjalučanke u finišu četvrtog seta zaigrale agresivnije, imale dobre servise koji su im omogućili da opet povedu i dobiju četvrti set i izjednače rezultat na 2:2. I u petom setu su domaće gubile, ali su se u finišu podigle i ovaj put bile smirenije u završnici i riješile ga u svoju korist sa 16:14.

U utakmici za treće mjesto, takođe poslije neizvjesne završnice, ekipa Centar ORT je pobijedila Smeč sa 3:2.

Nakon finalne utakmice dodijeljene su medalje i pehari pobjednicima, a za najboljeg igrača turnira proglašena je članica Drine, Anica Tomić.

Urednici portala infobirac.net čestitaju mladim odbojkašicama, trenerima i upravi kluba na ovom velikom uspjehu!