Radnik bolji od Zvijezde u bijeljinskom derbiju

FUDBAL

U bijeljinskom premijerligaškom derbiju koji je danas odigran na stadionu Radnika pobjedu je odnio domaćin, minimalnim rezultatom 1:0. Fudbaleri Radnika u vođstvo su došli u 21. minutu iskoristivši tako prvu pravu priliku na meču. Bila je to dobra akcija domaćih kada je Maskimović odlično uposlio Hadžića, a ovaj precizno šutirao i matirao golmana Erića. Samo tri minuta kasnije Maksimović je opet bio u centru pažnje kada je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola. Do kraja poluvremena rezutat se nije mijenjao, a domaći su znalački kontrolisali igru. Ista igra viđena je i u nastavku. Radnik je dobro kontrolisao loptu, a Zvijezda 09 je tek u posljednjih desetak krenula ofanzivno prema golu gostiju, no nije uspjela da stvori nijednu izglednu šansu. Ekipa Radnika u doigravanje će krenuti sa šeste pozicije, dok će Zvijezda kao desetoplasirana nastaviti takmičenje.

PREMIJER LIGA BiH

RADNIK-ZVIJEZDA 09

1 : 0 (1 : 0)

BIJELJINA – Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 700. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Strijelci: Hadžić u 21. za Radnik. Žuti kartoni: Lučić (Radnik), Babić, Anđić (Zvijezda 09).

RADNIK: Lučić, Radović, Simonović, Sušić, Popara (od 87. Bečelić), Hairilahović, Hadžić, Maksimović (od 84. Đelmić), Bradonjić (od 49. Mekić ), Đurić, Šubert.

ZVIJEZDA 09: Erić , Mišić, Anđić, Huseinbašić, Nikolić, Tojčić, Brkić, Filipović  ((od 33. Zekanović ) od 64. Osmanagić )), Predragović, Jovović ( od 46. Mahmutović), Babić.

Igrač utakmice: Irfan Hadžić (Radnik).