Prva košarkaška liga Republike Srpske – U neizvjesnoj završnici Drina Princip upisala novi poraz (VIDEO)

KOŠARKA

Prva košarkaška liga Republike Srpske

U neizvjesnoj završnici Drina Princip upisala novi poraz (VIDEO)

U borbi sa jednim od konkurenata za opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske, košarkaši Drine Princip su poraženi na svom parketu od ekipe Prijedora rezultatom 75:71, odnosno po četvrtinama 20:11, 17:18, 13:24, 21:22. U veoma neizvjesnoj utakmici gosti su na kraju bili koncentrisaniji, iskoristili greške i loš procenat šuta domaćih te upisali važnu pobjedu.

Domaći su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 20:11. U tom periodu Drina Princip je odigrala kvalitetnu odbranu i lako rješavala situacije jedan na jedan pod košem što je i donijelo pomenutu prednost. I druga četvrtina je protekla u istom ritmu. Domaći su meč otvorili sa dvije trojke, Bogičevića i Savanovića, ali su gosti uzvratili preko Zekanovića. Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću Zvorničana od osam poena.

U trećoj četvrtini domaći su naglo pali u igri, šut ih nije služio, a imali su i nekoliko izgubljenih lopti što su gosti brzim kontrama lako rješavali  te su prvo došli do izjednačenja, a potom i do vođstva da bi ovaj period riješili u svoju korist rezultatom 24:13.

U posljednjem periodu viđena je prava drama. Gosti su vodili, a domaći stizali prednost Prijedorčana. U sedmom minutu posljednje četvrtine Drina Princip je opet došla u vođstvo, a rezultatska klackalica je viđena do samog kraja meča. Domaći su imali napad za vođstvo i vjerovatno pobjedu, ali su promašili polaganje nakon čega su gosti realizovali slobodna bacanja i meč riješili u svoju korist.

Najefikasniji u redovima domaćih je bio Boljkovac sa 19 poena, pratili su ga Kovač sa 15 i Milidrag sa 10 koji je imao i 12 skokova. U redovima Prijedora najefikasniji je bio Samardžić sa 19 poena.

Drina Princip sada ima učinak od 11 poraza uz samo četiri pobjede.