Rukometaši Drine ostvarili novu pobedu

OSTALI SPORTOVI SPORT SPORT ZVORNIK

U 17. kolu Prve lige RS za rukometaše, Drina je pred svojim navijačima u veoma dobroj rukometnoj predstavi savladala ekipu Kozare iz Kozarske Dubice rezultatom 26:22. Bila je ovo treća uzastopna pobeda zvorničkih rukometaša sa kojom su uhvatili priključak sa sredinom tabele i u nastavak sezone ulaze potpuno rasterećeni.

Meč su bolje otvorili gosti i u 8. minutu imali su vođstvo od 6:2, a sredinom prvog poluvremena Drina je uspela da izjednači na 9:9. Nakon toga gosti postiži dva pogotka, ali su domaći igrači jakom odbranom bez primljenog pogotka u poslednjih sedam minuta prvog dela susreta sa četiri vezana pogotka na odmor otišla sa prednošću od 13:11.

U nastavak meča bolje su ušli gostujući rukometaši koji su u 40. minutu stigli do prednosti od 17:16, ali onda Marković postiže četiri veza pogotka za Drinu koja je u 52. minutu stigla do 22:20. U finišu meča domaći tim je imao više živaca i snage, pa je na kraju stigao do zaslužene pobede i novih bodova.

Golman Drine Stanarčević je uknjižio 15 odbrana, a najefikasniji u domaćem timu bio je Marković sa osam pogodaka. Pet puta u strelce se upisao Spasojević, po tri pogotka su postigli Vidaković, Tišanović i Ivanović, dok su po dva puta mrežu protivnika zatresli Mijatović i Čvorić.

U prolećnom delu prvenstva Drina je u potpunosti rekonstruisala tim što se i odrazilo na bolje rezultate, a priliku da igraju su dobili i mlađi rukometaši. Ukoliko ovaj sastav Drine ostane na okupu na početku narednog šampionata u Zvorniku bi se ponovo mogao ponovo igrati premijerligaški rukomet za dve sezone.