Drina odigrala nerešno sa Podrinjem – Igrali samo poluvreme

FUDBAL SPORT

Drina odigrala nerešno sa Podrinjem

Igrali samo poluvreme

U prvom kolu doigravanja za prvaka RS zvornička Drina je odigrala nerešeno sa „komšijama” iz Janje, 1:1.

Domaći su bolje otvorili meč i već u 5. minutu zatresla se prečka gostiju nakon dobrog centaršuta Damjanovića i udarca glavom Dragutinovića sa pet metara od gola.

Dragutinović je u 10. minutu izašao sam pred golamana Đurića, nakon asistencije Avdića, ali je loše šutirao pa je golman gostiju lako uhvatio ovaj njegov pokušaj.

Drina stiže do vođstva u 20. minutu nakon jedanasterca koji je nad Damjanovićem skrivio golman gostiju Đurić.

Sa bele tačke za Zvorničane precizan je bio Jokić.

Samo tri minuta kasnije gosti su iz prve prilike na utakmici došli do izjednačenja. Nakon dobrog pasa Pavića, Lazić je odlično ušao sa desne strane po liniji šesnaesterca i sa nekih 18 metara pogodio donji desni ugao Vićićevog gola.

Drina je na isteku prvog poluvremena u nadoknadi vremena mogla do vođstva kada je Avdić sa desne strane sam izašao preg golmana gostiju, ali je šutirao u spoljni deo mreže. U drugom poluvrmenu viđena je jalova inicijativa domaćih i slabi kontranapadi gostiju pa je podela bodova najpravedniji ishod ovoga meča.

PRVA LIGA RS

DRINA – PODRINJE

1:1 (1 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) . Strelci: Jokić (iz jedanaesterca) u 20. minutu za Drinu, a Lazić u 23. za Podrinje. Žuti kartoni: Musić, Vasiljević, Jokić i Vasić (Drina), Đurić (Podrinje).

DRINA: Vićić , Musić , Vasiljević , Ćulum ,  Damjanović  ( od 78. Stjepanović ), Marković , Dragutinović , Jokić , Nikolić  (od 62. Stupar), Vasić  ( od 62. Kikić ) Avdić .

PODRINJE: Đurić, Berbić, Jusufović, Redžić , Đokić , Vujić , Pavić ( od 64. Došlo ), Arnautović, Lazić ( od 88. Barjaktarević – ), Osmanagić ( od 42. Božić), Karjašević.

Igrač utakmice: Miloš Jokić  (Drina) .